понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Едукативно забавно катче во Зоолошка

zoo-500

Последни вести

Во Зоолошката градина во Скопје, денеска ќе биде промовирано новото забавно–едукативно катче Еко–ЗОО Градина.

Едукативното катче е подарок од детската градинка „Росица“-Ѓорче Петров од Скопје.

На промоцијата, под мотото „ ЈОУДГ-Росица  Ѓорче Петров – Скопје, Ви подарува ЗОО Градина – Еко, за во неа да ужива секој“, ќе се обратат директорките на двете институции, Татјана Стаменов и Ана Серафимовска по што ќе настапат децата од градинката „Росица“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести