петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ефтов: Со бомби бараа избори, сега од изборите бегаат како од (атомски) бомби

eftov44

Поврзани вести

По повод актуелните случувања на политичката сцена во Македонија со свој став се огласи и новинарот Васко Ефтов.

Тој на социјалната мрежа Фејсбук објави кус коментар кој се однесува на барањето на лидерот на СДСМ и на лидерот на партијата Зоран Заев за одложување на изборите што согласно договорот од Пжино треба да се одржат на 24-ти април годинава.

eftov-komentar-izbori

Со бомби бараа избори, сега од изборите бегаат како од ( атомски ) бомби!!!

Ова е кусиот коментар на Ефтов по однос на последните случувања на македонската политичка сцена и пролонгирањето на политичката криза во земјава, предизвикано од СДСМ.

Најчитани вести