среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ЕХФ ги објави термините во кои Вардар ќе игра против Висла Плок

rakomet

Поврзани вести

Термините за одигрување на осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите денеска беа објавени од страна на Европската ракометна федерација, а она што најмногу ја интересира македонската јавност се термините во кои Вардар ќе ги игра своите два натпревари.

Првиот меч ќе се игра на 14 март во Орлен арена во Плок, а тој натпревар ќе започне во 20:45 часот. Вториот дуел ќе се игра на 21 март во СЦ “Јане Сандански”, со почеток од 20:15 часот.

Најчитани вести