петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ЕХФ го казни Вардар со 5.000 евра

kazna

Поврзани вести

Македонскиот ракометен шампион Вардар ќе треба да плати 5.000 евра за инцидентот со фрлената паричка на дуелот со Динамо Минск во групната фаза од Лигата на шампионите, кога повреден беше Тимур Дибиров.

Проблемот бил разгледан од Судот за ракомет на Европската ракометна федерација (ЕХФ) и врз основа на изјавите од сите страни донесена е оваа одлука. Во извештајот од ЕХФ се вели дека Вардар жали за инцидентот, кој е дело на поединец и дека ваквото однесување е за осудување и не е спротивно од клупската политика.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести