петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

ЕХФ испрати покана до Металург за учество во Лигата на шампионите

metalurg

Поврзани вести

Македонија би можела и следната сезона да има два претставници во ракометната Лига на шампиони, откако ЕХФ испратил покана до Металург повторно да биде дел од елитното европско натпреварување.

Вардар како првак добива автоматски пласман во групната фаза, но европската ракометна федерација има голем респект за Металург поради успесите во претходните сезони, па веќе ги известило челниците на клубот од Автокоманда дека и тие се планирани како дел од новата сезона во ЛШ, но само доколку ги надминат големите финансиски проблеми и повторно состават респектибилен тим.

Повеќе прочитајте на следниов линк.

Најчитани вести