среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Екипа на ТВ Сител нападната во Ѓорче Петров

31395510151102792800535143634509n

Последни вести

Пред малку во скопско Ѓорче Петров е нападната екипата на ТВ Сител, јавува телевизијата.

Според информациите, новинарот и снимателот на телевизијата биле нападнати од граѓани кои биле револтирани поради убиството на 18 годишното момче. Телевизијата информираше дека се обиделе да им ја одземат камерата, но не успеале.

За среќа ниту новинарот никој не е повреден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести