сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Екипата на „Алфа“ нападната кај Мавровка

upload

Последни вести

Додека екипата на Алфа Телевизија снимаше снимки од хотелот Супер 8 од пред паркингот на стоковната куќа Илинден, во близина на споменикот на Скендербег две непознати лица, ја нападнаа заканувајќи им се по живот, јавува телевизијата.

Непознатите насилници наредиле да не се снима, по што влегле во вербален конфликт со снимателот, туркајќи го и навредувајќи го, тегнејќи му ја камерата за да ја одземат, по што тој бил принуден да им го даде блуреј дискот каде што беа снимките.

-Иако добија ветување од новинарката дека материјалот нема да биде прикажан, со закана по животот ги избркаа од паркингот. Дискот остана кај непознатите момчиња. Алфа телевизија го пријави инцидентот во полиција, објави телевизијата на својот сајт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести