четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Екипите на Град Скопје на терен, се справуваат со последиците од дождот

185002995

Последни вести

По невремето со обилни врнежи од дожд што попладнево го зафати Скопје, екипите на Градот Скопје и на јавните градски претпријатија веднаш излегоа на терен каде работат на санирање на последиците.

Од обилните врнежи на дожд беа блокирани поголем број на сообраќајници и подвозници- подвозникот на булеварот “Гоце Делчев” под стоковната куќа МОСТ, булеварот “Киро Глигоров”, подвозникот на булевар “Србија”, подвозникот на улица “Боца Иванова”, како и подвозникот кај улицата “Павел Шатев”.

Екипите на Градот Скопје и јавните градски претпријатија интервенираа веднаш и за помалку од еден час сите сообраќајници беа расчистени и проодни, освен подвозникот на булевар “Србија” каде се работи во моментов на отпушување на атмосферскиот колектор и истиот набрзо треба да биде прооден.

Градскиот штаб за заштита и спасување во соработка со јавните градски претпријатија ја следат состојбата на терен и интервенираат на сите локации каде што има потреба

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести