четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Економско јакнење на жените, тема на јавна расправа на Клубот на пратенички во Собранието

sobraniemk

Поврзани вести

Клубот на пратенички на Собранието денеска ќе одржи јавна расправа, со времетраење од 10 до 11,30 часот, во салата „Борис Трајковски“, во зградата на Собранието на тема: Економско јакнење на жените.

На јавната расправа поканети се пратениците на Собранието,  претставници на Министерството за економија, Министерството за труд и социјална политика и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство на Република Македонија, потоа локалните комисии за еднакви можности, Un Women, Македонското женско лоби, Европската комисија, како и други здруженија на граѓани што работат на ова поле.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести