недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 40

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Груевски и Самсоненко слават во Келн

18928351_10212187566111602_929150885_n

Поврзани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и првиот човек на новиот европски ракометен шампион Сергеј Самсоненко,  задничко го прославија историскиот успех за македонскиот спорт на теренот во Келн.

„Браво момци!!! Вардар од Македонија Европски шампион!!!“, напиша веднаш по мечот Груевски на својот твитер профил, кој од салата во Келн ги бодреше ракометарите на Вардар во испишувањето историја и освојување на европската круна.

18928402_10212187646033600_943687424_n

„Никогаш не сум бил толку среќен. Ова е чудо, ова е историја и преголем успех за сите нас во Вардар. Златото ѝ го посветувам на цела Македонија. Радувајте се со нас. Сите ние сме една голема фамилија“, рече Самсоненко.

Најчитани вести