сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

Ексклузивни фотографии од Австрија со Аделина Тахири!

Од нашите познати македонки минатата година познатата водителка Елена Стефановска на емисијата Живот со стил имаше ексклузивно интервју со Северина Вучковиќ и можеме да кажеме дека и Елена знае да го одбере најдоброто како нејзина дестинација со стил во Австрија, па заедно со Аделина Тахири уживаат неколку дена на австриските алпи.

adelina1123

Поврзани вести

Нашата најатрактивна пејачка Аделина Тахири оваа зима ужива на ексклузивното скијалиште Насфелд во Австрија каде престојуваат големите регионални ѕвезди како Северина, Тони Цетински, Данијела Мартиновиќ, Индира од групата Колонија.

Од нашите познати македонки минатата година познатата водителка Елена Стефановска на емисијата Живот со стил имаше ексклузивно интервју со Северина Вучковиќ и можеме да кажеме дека и Елена знае да го одбере најдоброто како нејзина дестинација со стил во Австрија, па заедно со Аделина Тахири уживаат неколку дена на австриските алпи.

Насфелд е едно најдобрите скијалишта во Европа за рекреативци, професионалци и скијачи почетници.

Аделина и Елена знаат да уживаат во австрискиот Насфелд…

 

[gmedia id=5]

 

1

3

 

Аделина која обожува предизвици и активен начин на живот ужива во санкање, скијање но и во многу други адреналински снежни радости.

Инаку Насфелд е познат по базените со термални води на отворено.

[gmedia id=5]

Најчитани вести