Крими хроника

Експлодирана рачна бомба во Маџари

Експлодирана рачна бомба во Маџари

Како што информираат од МВР, за настанот бил известен Одделот за антитероризам, кој вршел увид до 3:20 часот. Било утврдено дека станува збор за рачна бомба, но се уште не е познато од кој вид. Од местото на настанот бил подигнат предметен материјал кој е доставен на вештачење.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување и документирање на случајот.