недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Експлозии на УКИМ

fakulteti1-500

Поврзани вести

Две експлозии одекнале синоќа во комплексот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ кај Бит Пазар.

Обезбедувањето синоќа околу 22 часот пријавило дека слушнале две експлозии. За среќа нема повредени лица и не е причинета материјална штета.

Во пријавата на случајот, веднаш било излезено на терен од каде се подигнати траги кои се предадени на вештачење.

Полицискиот увид продолжува и денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести