среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Eксплозии во Марсеј: Нов терористички напад во Франција?

Твитер е преплавен од пораки, се стравува дека ова се можни нови терористички напади.

marsej.gif3_

Последни вести

Граѓаните на францускиот град Марсеј се во паника, откако две наизменични експлозии одекнале во градот.

Твитер е преплавен од пораки, се стравува дека ова се можни нови терористички напади.

marsejmarsej.gif1marsej.gif2

Други пишуваат дека нивните прозорци се потресле, кога одекнале бомбите, алудирајќи на јачината на истите.

Русија Денес пишува дека во градот се слушале и сирени.

Најчитани вести