недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Во експлозија загина „кралот“ на ноќните клубови

Во експлозија загина „кралот“ на ноќните клубови

Во експлозија загина „кралот“ на ноќните клубови

Поврзани вести

Сопственикот на повеќе ноќни клубови во Белград, Драган Јелиновиќ-Јелке, загина вчера кога под неговиот автомобил била поставена експлозивна направа, која се активирала при ставање клуч во возилото.

Јелиновиќ, бил во автомобил марка „Ауди А8“, а делови од истиот летале на 50 метри од возилото.

Според неофицијални извори, полицијата претпоставува дека Драган настрадал при пресметка со нарко банда.

Најчитани вести