понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Експлозија на автобомил во Гетеборг, еден загинат

policija

Последни вести

Едно лице загина, додека повеќе се потешко повредени при експлозија на автомобил во центарот на Гетеборг. Во моментот на експлозијата во автомобилот се наоѓале пет лица, меѓу кои и едно дете, кое е тешко повредено, пренесува МИА.

– Возилото е целосно уништено по експлозијата, изјави портпаролот на спасувачката служба Босе Андерсон.

Причината за инцидентот се уште не е позната, а истрагата е во тек.

 

Најчитани вести