четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Експлозија на бомба пред канцеларија на Бизнис федерацијата на Грција

bomba

Последни вести

Бомба експлодира денеска покрај канцеларијата на Грчката бизнис федерација во центарот на Атина.

Во експлозијата се скршени прозорците на објектот, но нема повредени, соопшти полицијата и додаде дека нападот е дело на локални групи.

Експлозивната направа која е активирана со тајмер била ставена во ранец во близина на влезот на Федерацијата и експлодирала во 3:30 часот по локално време, пренесува МИА.

Триесет минути претходно бил упатен анонимен повик до весник, изјави претставник на полицијата.

Полицијата го блоклираше регионот, а во зоната работат тимови на деминери.

Најчитани вести