Балкан

Експлозија на бомба во Котор, две лица загинаа

Експлозија на бомба во Котор, две лица загинаа

Во силна експлоизија, што денеска одекна во которската населба Муо, две лица погинаа, јавија црногорските медиуми, а пренесува  МИА.

Порталот Cdm наведува дека погинале двајца жители на Котор. Експлозивната направа била фрлена околу 16 часот и 30 минути пред една куќа.

Полицијата ги блокирала сите улици во населбата, а во тек е потрага по осомничените, јави Танјуг.