сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Експлозија на цистерна со гас во Турција, најмалку 66 повредени

Најмалку 66 луѓе се повредени откако се превртела и експродирала цистерна со гас во Југоисточна Турција, јави Анадолија

b20ebd36-ed19-472d-a9e5-8ca7bebe19a2

Последни вести

Најмалку 66 луѓе се повредени откако се превртела и експродирала цистерна со гас во Југоисточна Турција, јави Анадолија, пренесе МИА.

Несреќата се случи утрово, а од експлозијата и пожарот беа зафатени и два автобуси и други превозни средства на патот во близина на градот Лиџе, на околу 150 километри северно од Дијабекир.

Околу 20 повредени се во тешка здраствена состојба.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести