недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Експлозија на гасовод во Америка повреди десет лица, една куќа пеплосана

Еден маж рекол дека од силната експлозија се скршиле и прозорците и вратата од неговиот дом.

usaeksplozija

Поврзани вести

Најмалку десет работници се здобиле со повреди при експлзоија на гасовод во американската држава Њу Џерси.

Локалната полиција соопшти дека експлозијата се случила додека работниците поправале оштетување на гасовод. Од пожарот еден дом е целосно уништен, а неколку се оштетени.

Според зборовите на сведоците, прво слушнале силна експлозија,а потоа виделе густ црн облак. Набрзо потоа виделе и куќа како гори,а  пламените јазици брзо се ширеле. Еден маж рекол дека од силната експлозија се скршиле и прозорците и вратата од неговиот дом.

Полицијата стравува дека има и жртви.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести