сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Експлозија на реактор во „Шел“

Локалните медиуми информираат дека жителите во близина на фабриката слушнале експлозии и виделе огромни пламени јазици како се креваат во ноќта.

eksplozija

Поврзани вести

Две лица се полесно повредени при експлозија на реактор, што предизвикала голем пожар во хемиска фабрика на нафтената компанија „Шел“ во холандскиот пристаништен град Ротердам.
Експлозијата, за која се уште не се утврдени причините, се случила во момент на смена на дежурните екипи.
Локалните медиуми информираат дека жителите во близина на фабриката слушнале експлозии и виделе огромни пламени јазици како се креваат во ноќта.
Во регионот на пожарот е прекинат патниот и поморскиот сообраќај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести