четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Експлозија на резервоар ќе го запалеше националниот парк Маврово

m

Поврзани вести

Камион кој превезувал дрва се запалил во националниот парк Маврово во близина на Леуново.

Пожарот настанал поради експлозија на резервар полн со гориво, објавува порталот Локално.мк.

m1

За среќа нема повредени, бидејќи возачот навреме го забележал пламенот кој излегувал од моторот, пробал да го изгаси пожарот, но не успеал и потоа се оддалечил од возилото.

m2

Противпожарните екипи пристигнале по 30 минути откако целото возило било во пламен, но спречиле понатамошно ширење на огнот кон бујната вегетација во околината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести