петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Експлозија на воен полигон во Чачак: Најмалку две жртви

eksplozija-sirija

Поврзани вести

На воен полигон на компанијата „Слобода“ се случила експлозија во која, според неофицијални податоци, загинале најмалку две лица.

Директорот на компанијата „Слобода“, Зоран Стефановиќ, за српски „Танјуг“, потврдил дека во експлозијата имало повредени.

Тој рекол дека засега се знае дека неидентификувани лица влегле на полигонот, најверојатно сакале да крадат муниција, по што се случила несреќа.

Стефановиќ рекол дека има повредени, дека полицијата направила увид за да се утврдат причините за несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести