понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Експлозија пред ресторан во Атина

bomb-1

Поврзани вести

Експлозија одекна пред ресторан во атинската населба Неа Еритреа.

Според првичните информации во експлозијата нема повредени, туку е причинета само материјална штета.

Ова е втора експлозија за два месеца во ресторанот „Ла скала“, откако на 15 мај моќна експлозија на истото место предизвика материјална штета врз зградата, шест автомобили и еден мотоцикл.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести