недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Експлозија во близина на џамија во Париз

francijaaa

Последни вести

Рано утринава во ресторан во близина на џамија одекна експлозија во градот Вилфарнш сур Саон на истокот на Франција.

Како што соопшти АФП, повикувајќи се на информации од полицијата засега нема информации за повредени лица.

Според властите станува збор за криминално дејствие, а засега нема информации дека овој инцидент е поврзан со нападот врз редакцијата на сатиричниот весник „Шарли ебдо“.

Најчитани вести