понеделник, 26 јуни 2017  |  Вести денес: 1

Eксплозија во близина на метро станица во Москва, двајца повредени

Полицијата забрани пристап до местото на експлозијата, а влезот во метро станицата е затворен.

moskva

Последни вести

Најмалку две лица се повредени изутрината во експлозија во подвозник во близина на метро станица во јужниот дел на Москва, изјавија претставници на службата за вонредни ситуации, јави ТАСС.

Полицијата забрани пристап до местото на експлозијата, а влезот во метро станицата е затворен.

Најчитани вести