недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Експлозија во центарот на Косовска Митровица

Нема повредени лица по активирањето на експлозивната направа.

kosovska mitrovica

Поврзани вести

Непознати лица синоќа околу 19,30 часот фрлиле експлозивна направа, најверојатно рачна бомба, пред една зграда во центарот на Косовска Митровица.

Од експлозијата нема повредени, но е причинета материјална штета. Оштетени биле три локали во приземјето на зградата каде што се случила експлозијата и неколку патнички автомобили, кои биле паркирани пред зградата.

Експлозијата ги вознемири граѓаните, а косовската полиција веднаш излегла на лице место, го обезбедила подрачјето и ја започнало истрагата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести