четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Експлозија во центарот на Малме

malme-1

Последни вести

Експлозија одекна синоќа во стан во центарот на шведскиот град Малме, а според некои локални медиуми полесно се повредени две лица.

– Експлозијата се случила во еден од становите, изјави портпаролот на полицијата Ана Горансон, додавајќи дека причината се уште се испитува.

Според првичните извештаи експлозијата се случила во област кај улицата Трелеборг.

Најчитани вести