петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Експлозија во центарот на Осијек

Osijek_panorama

Поврзани вести

Силна експлозија утринава оштети една зграда на Плоштадот Јосип Јелачиќ во Осијек. Станарите биле евакуирани, а се трага за едно лице кое живеело во подрумски стан, веројатно кое било средиште на експлозијата, соопштија пожарникарите од Осијек.

Според командирот на Пожарникарската единица, најмногу штета има во подрумскиот стан за кој се претпоставува дека е средиште на експлозијата.

Експлозијата се случила во стара зграда која сега значително е оштетна, до толку што извесно време нема да може да се користи.
Една од причините би можела да биде собирање на гас во подрумската просторија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести