четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Експлозија во центарот на Сараево

Нема повредени од експлозијата

bosanska policija

Поврзани вести

Доцна синоќа во Сараево одекна силна експлозија, која што ги вознемирила граѓаните.

Експлозивната направа од непознато потекло експлодирала на платото пред Скендерлија, а повредени нема, јавуваат босанските медиуми.

„Експлозијата се случи кај влезот во Ледената сала. Немаме информации за повредени, а предизвикана е материјална штета“, велат од тамошното Министерство за внатрешни работи.

На најблиските продавници им биле скршени стаклата, а повеќе информации ќе бидат познати по увидот кој што го вршел дежурен обвинител.

Синоќа во Сараево немало инциденти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести