недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Експлозија во фабрика во Сопиште, тројца се борат за живот

pozar

Последни вести

Четири лица повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се во критична состојба, а двајца од нив дишат на апарати.

Лекарите се борат за нивниот живот, а телото им е речиси 90 отсто изгорено. Меѓу повредените кои се во критична состојба има и жена.

Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51). Полесно повреден е 39- годишниот Г.Ј.

Експлозијата во фабриката се случила околу 17:10 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести