Македонија,Крими хроника

Експлозија во фабрика во Сопиште, тројца се борат за живот

Експлозија во фабрика во Сопиште, тројца се борат за живот

Четири лица повредени во експлозија во фабрика за пиротехника во Сопиште. Тројца од повредените се во критична состојба, а двајца од нив дишат на апарати.

Лекарите се борат за нивниот живот, а телото им е речиси 90 отсто изгорено. Меѓу повредените кои се во критична состојба има и жена.

Станува збор за 27- годишниот Д.К. , Ж. А. (59) и З.С. (51). Полесно повреден е 39- годишниот Г.Ј.

Експлозијата во фабриката се случила околу 17:10 часот.