среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Експлозија во Харков, ранети осум лица

Eksplozija-Harkov

Последни вести

Најмалку две лица се тешко повредени во експлозија во кафуле во Харков, Украина, јавуваат очевидци преку социјалните мрежи.

Според неофицијални информации, во кафулето „Стина“ се наоѓале украински војници. Ран ети се осум лица, од кои две се во критична состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести