Свет

Експлозија во Харков, ранети осум лица

Експлозија во Харков, ранети осум лица

Најмалку две лица се тешко повредени во експлозија во кафуле во Харков, Украина, јавуваат очевидци преку социјалните мрежи.

Според неофицијални информации, во кафулето „Стина“ се наоѓале украински војници. Ран ети се осум лица, од кои две се во критична состојба.