среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Експлозија во Косовска Митровица

Од експлозивната направа која била фрлена околу два часот на улицата Иво Лола Рибар, биле оштетени околни угостителски објекти, патнички автомобили и прозорци на неколку станови.

kosovska-mitrovica-policija-540x248

Поврзани вести

Ноќеска непознато лице фрлило експлозивна направа во северниот дел на Косовска Митровица. Од експлозивната направа која била фрлена околу два часот на улицата Иво Лола Рибар, биле оштетени околни угостителски објекти, патнички автомобили и прозорци на неколку станови.
Според полицијата, нема повредени.

Полициските екипи вршат увид на теренот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести