четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Експлозијата во рускиот авион не е несреќен случај

Во текот на првите 24 минути се било во ред, а потоа во дел од секунда дошло до прекин и немало никаков разговор во пилотската кабина, што експертите ги уверува дека во авионот била поставена бомба.

Eксплозија во моторот е причина за падот на рускиот авион

Eксплозија во моторот е причина за падот на рускиот авион

Поврзани вести

Европските експерти, кои ги прегледаа двете црни кутии од рускиот патнички авион што се урна во Египет, синоќа соопштија дека причината за несреќата не била случајна и дека по 24 минути од полетувањето во леталото дошло до експлозија.

Како што јави Си-Ен-Ен, повикувајќи се на Франс 2, експертите објавиле дека врз основа на сним

Најчитани вести