недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Експлозија во спортски центар во Белгија, еден загинат

експлозија

Последни вести

Еден човек загина и четири се повредени во експлозија во спортски центар на југ во Белгија.

Според полицијата, најверојатно станува збор за експлозија на боца со плин и нема знаци дека во прашање бил терористички напад.

Двете повредени лица се во критична состојба. Експлозијата се случила по полноќ во градот Шиме во близина на границата со Франција.

Најчитани вести