понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Експлозија во близина на седиштето на ДУИ

stop

Последни вести

Непозната експлозивна направа била активирана најверојатно со фрлање во близина на седиштето на ДУИ во тетовската приградска населба Мала Речица, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, пренесува МИА.

Вo полицијата, детонацијата е пријавена во 21 часот и 50 минути по што екипа на СВР Тетово излегла на терен.

При првичниот увид е констатирано дека од детонацијата нема повредени лица, ниту пак е причинета материјална штета на објекти или предмети, освен на коловозот каде имало кратер.

Надлежните органи работат на откривање на мотивите и на сторителот.

Најчитани вести