петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Експлозија во зградата на даночната служба во Атина

Експлозијата предизвикала пожар, што брзо бил совладан.

Greece  Atina bomb-1

Последни вести

Бомба експлодира изминатата ноќ во зградата на општинската даночна служба во Атина, предизвикувајќи единствено материјална штета, соопштија грчките медиуми, објави МИА.

Експлозијата предизвикала пожар, што брзо бил совладан.

Рачно изработената бомба била поставена во магацински простор на даночната служба.

Најчитани вести