сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 44

Фрлена експлозивна направа врз полициска станица во БиХ

policiska-stanica-zavidovici

Последни вести

Фрлена експлозивна направа врз полициска станица во БиХ. Врз полициската станица во Завидовиќи синоќа била фрлена експлозивна направа. Во инцидентот никој не е повреден, а полицијата трага за сторителите, јавува „Танјуг“.

Портпаролот на Министерството за внатрешни работи на Зеничко – добојскиот кантон Алдин Ахмиќ изјави дека непознато лице околу 00.15 часот фрлила експлозивна направа врз анексот на зградата на полициската станица во Завидовиќи, при што е причинета материјална штета.

Тој потврди дека никој не е повреден и додаде дека полициските тимови работат на идентификување на лицата што ја фрлиле бомбата.

Повеќе информации се најавуваат за подоцна во текот на денот.

Најчитани вести