среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Екстерното тестирање минува без проблеми

До 10 јуни во просек ќе полагаат по 50.000 -55.000 ученици дневно.

ek

Поврзани вести

Основците и средношколците кои во понеделникот го полагале првиот предмет од екстерното тестирање, денеска го полагаат вториот предмет.

„Како и досега, процесот минува без проблеми во системот“, посочи министерот за образование и наука, Спиро Ристовски,

До 10  јуни во просек ќе полагаат по 50.000 -55.000 ученици дневно.

Ристовски очекува процесот да заврши во најдобар ред како што започна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести