недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Екстрадиран Ѓорѓи Топаловски, осомничен за двојното убиство кај Зоолошкa

top-4-

Последни вести

Вчеравечер од Мадрид во Македонија беше екстрадиран Ѓорѓи Топаловски, осомничен за двојно убиство кај Зоолошката градина во Скопје, во 2007-та година.

Засега е познато дека тој слетал на аеродромот во Скопје и веднаш бил превземен од макеоднската полиција.

Четириесетгодишниот Топаловски се бараше поради сомнение дека на 22 ноември 2007 година ги убил Андреј Филип – Џиџи (35) и триесетгодишниот Новица Благоевиќ – Моско од Скопје, а потоа ги прегазил со неговиот автомобил.

Според информациите од полицијата, Топаловски ги убил двајцата скопјани бидејќи подолго време им должел 10.000 евра кои му ги дале под лихва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести