вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Екстрадиран македонски државјанин осуден на доживотен затвор во случајот „Детонатор“

5BB11FCF-00C9-455C-8827-A9903EEC4C28_w640_r1_s_cx0_cy5_cw0

Поврзани вести

Италијанската полиција синоќа го екстрадираше во Македонија 35 годишниот Симеон Михаилов кој е инволвиран во случајот „Детонатор“, пишува порталот „Курир“.

Михаилов минатото лето беше уапсен во Италија, а во август лани Министерството за правда до италијанските власти ги испрати потребните документи за негова екстрадиција во Македонија.

Михаилов се наоѓаше во екстрадиционен притвор во Италија.

Кон крајот на минатата година беа изречени судските пресуди во случајот „Детонатор“ според кои Михаилов е осуден на доживотна казна затвор поради обид за убиство на Драганчо Стоименов од Кочани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести