среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Екстремисти упаднаа зграда на ирачко министерство

irak napad

Последни вести

Екстремисти упаднаа зграда на ирачкото Министерство за човекови права во североисточниот дел на Багдад и зедоа за заложници неколку цивилни службеници, пренесе „АФП“.

Нападот е извршен од осум вооружени мажи, соопштија претставници на Министерството за внатрешни работи и полицијата.

Силите за безбедност го изолирале регионот во кој се наоѓаат уште неколку владини згради. До моментов нема информации за жртви за време на екстремистичкиот напад.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести