четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Еквадор: 55 затвореници избегаа од затвор

zatvor

Поврзани вести

Во Еквадор, 55 затвореници избегале од затвор, пренесува „ИТАР-ТАСС“. Според податоците на министерот за надворешни работи на земјата, тие избегале во времето предвидено за гледање со своите роднини.

Полицијата успеала да пронајде 20 од избеганите затвореници и повторно да ги уапси, а по останатите се’ уште се трага.

Според податоците на министерот, никој од побегнатите затвореници не припаѓа во категоријата на „опасни криминалци“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести