среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ел Хамдауи се договори со Фиорентина

el-500

Поврзани вести

Италијанскиот фудбалски клуб Фиорентина успеал да го обезбеди потписот на Мунир Ел Хамдауи.

Фудбалерот на „Виолетовите“ Џузепе Роси ќе треба да одмора, затоа челниците на клубот го доведоа Ел Хамдауи.

Со оглед на тоа дека и досега соработувале, Италијанците се договорија со мароканскиот фудбалски репрезентативец.

Ел Хамдауи бил член на составот од Фиренца, а настапувал и во редовите на Тотенхем, Ексцелзиор, Вилием 2-ри, Аз Лакмар, Ајакс и за Дерби Каунти.

За својата национална селекција на 16 натпревари успеал да постигне три погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести