петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ел Нињо не сака фудбалска неправда

tores ne saka

Поврзани вести

Шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес е убеден дека неговиот поранешен клуб, Атлетико (М) ќе ја освои шампионската титула во актуелната сезона од шпанската Примера дивизион.

„Ако не ја освои шампионската титула, тогаш ќе бидеме сведоци на една фудбалска неправда. Ќе бидам пресреќен ако шампионскиот пехар пристигне на “Винсенте Калдерон”, ќе бидам многу среќен поради големиот успех на сите фудбалери, на тренерот, на клупските челници. Можам да замислам колку ќе бидат среќни најверните фанови. Фудбалот најпосле ќе им даде шанса на тие клубови кои не се толку моќни кога се во прашање финансиите, ќе бидеме сведоци на една многу ретка ситуација. Ова не е тим изграден од шампиони,” изјави Торес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести