Балкан

Елитна проститутка пронајдена мртва во Нов Белград

Елитна проститутка пронајдена мртва во Нов Белград

Елитната проститутка Ивана. Б.Б е пронајдена мртва вчера наутро во една соба во елитниот хотел „Хајат“ на Новиот Белград, дознава српски Ало.

Нејзиното тело го пронашол еден вработен во хотелоткој веднаш повикал полиција и Итна помош. Кога лекарите пристигнале во собата, можеа само да констатираат само смрт.

– Се претпоставува дека починала од предозирање со дрога. Се уште не знаеме што се имала земено. Телото е предадено на обдукција. По налаизите ќе се дознаае како настанала нејзината смрт, вели добро известен извор за српски Ало.

Според зборовите на вработените, Ивана во хотелот дошла ден пред смртта, нешто пре почетокот на 18.роденден на Вељко, синот на Цеца. Меѓутоа не се знае дали била со еден од гостите.

Инаку Ивана важела за една популарна и скапа проститутка која работела само со „одередени клиенти“, па дури и наплатувала по 10.000 евра од ноќ.