среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Елитниот дел од Бардовци и резиденцијата на Русија без вода

casa voda

Поврзани вести

Елитната населба Бардовци, како и резиденцијата на Руската федерација, денеска од 9,30 часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод“.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач на улицата 6 број 2а во скопското село Бардовци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести