понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Елизабета Димитрова: Потпишавме договор помеѓу Филозофски факултет и универзитетот Оксфорд

elizabeta dimitrova

Поврзани вести

Професор доктор Елизабета Димитрова, еден од најпознатите византолози, призната во светски рамки и како научник и како професор, за Нетпрес открива дека почнува одлична соработка со Одделот за хуманистички науки на Оксфорд, а таа со нејзиното 26 годишно искуство, ќе биде првиот македонски визитинг професор во реномираниот британски универзитет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести