недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ем пијан, ем истепал полицаец

tupanica

Последни вести

Пијан шеесетгодишник вчера во 17.50 часот ги вознемирувал минувачите. Кога полицаецот му побарал лични документи за да се идентификува, тој со тупаница го удрил по главата и му нанел расекотина.

МВР соопшти дека откако тој бил приведен, од направениот алкотест било констатирано дека има 2.98 промили алкохол во крвта.

Најчитани вести