недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Ем возел во спротивна лента, ем нападнал полицаец

policija

Поврзани вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Л.(38) од Куманово, за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 06.04.2014 година, на ул. „Ленинова“ во Куманово од страна на полицискиот службеник запрен е пријавениот кој управувал патничко возило „пасат“ во спротивна насока на движење, по што истиот со нога го удрил полицискиот службеник во коленото, а потоа го влечел за десниот ракав од униформата.

Од страна на судија на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести